Okolí chaty

     Obec Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd v údolí, kterému se kdysi říkalo dolina Urgatina. Svou rozlohou 82 km2 patří mezi největší obce v ČR. Svými přírodními krásami, vybavením a pohostinností se řadí mezi významná střediska lyžařského a turistického ruchu.

Nákupy

    Nejbližší obchod s potravinami leží 5 minut chůze od naší chaty, otevřeno i v sobotu a neděli, ve stejném místě také trafika, řeznictví, ovoce a zelenina. Nejbližší čerpací stanice se nachází přímo v obci (do 10 minut autem).

Wellness

    Wellness hotel Tatra je vzdálen cca. 10 minut chůze. Dalšími hotely s nabídkou Spa a Wellness jsou Hotel Lanterna (do 15 minut autem) a Hotel Horal (asi 20 minut autem). Tyto nabízejí vše od masáží, whirlpoolů a fitness až po bazén s termální úpravou vody- více po kliknutí na odkazy.

Sport

    Ve Velkých Karlovicích byla nově vybudována cyklostezka Bečva, vedoucí kolem stejnojmenné řeky až do města Vsetín. Pro příznivce horských kol jsou samozřejmě k dispozici kilometry značených cyklotras, popř. turistických stezek. Nedaleko od chaty se nachází zrekonstruované venkovní koupaliště se solárním ohřevem vody. Není problém zahrát si golf, squash (hotel Horal), bowling (Pepicentrum), minigolf (hotel Tatra) ani tenis, popřípadě navštívit lanové centrum (Horal).

    V zimě je po celé obci vybudováno několik upravovaných běžeckých tras, je možnost si zalyžovat na profesionálně upravovaných sjezdovkách. Z těch nejznámnějších můžeme jmenovat např. nejbližší ski areál Kyčerka, vzdálenější je potom lyžařský vlek Razula.

Kultura

    Nedaleko chaty se nachází Karlovské muzeum s trvalou expozicí týkající se řemeslného a kulturního života prvních Karlovjanů. Hned u muzea leží Informační centrum, kde jsou na prodej suvenýry, mapy atd. Kulturní akce jsou pořádány rovněž u muzea, zejména v létě. Těšit se můžete např. z koncertů, výstav a vystoupení folklórních souborů. Za shlédnutí stojí také výstavy v i-centru Zvonice na Soláni. Ke kulturním památkám patří také dřevěný Karlovský kostel z roku 1754. Mezi vyloženě hudební akce patří festival Karlovské hudební léto u penzionu Pod pralesem.

Gastronomie 

    Nedaleko vzdálená je stylová Hospoda Kyčerka (15 minut chůze), za zmínku stojí také zážitková restaurace Vyhlídka hotelu Lanterna; pizzerie, restaurace Pepicentrum a Cocktail bar hotelu Lanterna.

Turistické cíle mimo obec

    Pokud byste chtěli vyrazit na výlet do vzdálenějšího okolí, nejzajímavějšími typy budou určitě Rožnovský skanzen- Valašské muzeum v přírodě (cca. 20 km), Štramberská trúba (45 km), Pustevny se sedačkovou lanovkou na hřeben (30 km) a také Aqua park ve Frenštátě pod Radhoštěm (35 km).